Ez a spenótos falafel chia maggal készül, így még egészségesebb, mint a hagyományos vagy normál recept – ráadásul vegán és glutén-mentes is, mivel az autentikus falafel készítési módját követi. Humusszal vagy tahini szósszal leöntve, és ropogós salátával tálalva, egy valóságos vitaminbombát kapunk. De lehet tálalni pitában tzatziki vagy káposzta salátával és chili szósszal is.
Hozzávalók
- 200g száraz csicseriborsó
- 2 marék spenót
- 1 kis lilahagymát, durván apróra vágva
- 2 gerezd fokhagyma, préselve
- 2 evőkanál őrölt chia mag
- 1 teáskanál őrölt római kömény
- 1 csipet cayenne vagy csípős paprika
- 2 evőkanál apróra vágott petrezselyem zöld
- 1 teáskanál só
- ½ teáskanál őrölt bors
- 1 teáskanál sütőpor
- Repceolaj
Elkészítés
- A csicseriborsót egy nagy tál vízben kb 8-12 órán keresztül beáztatjuk. Leöblítjük és kimérünk 2,5 csészényit. (A többit hummuszhoz vagy más ételekhez alkalmazzuk).
- A spenótot, hagymát, fokhagymát és egy marék csicseriborsót egy konyhai robotgépbe szórjuk, és szemcsés állagúra aprítjuk, majd fokozatosan hozzáadjuk a maradék csicseriborsót, fűszereket, a zöldpetrezselymet, chai magokat. Sózzuk, borsoszzuk, majd kuszkuszra emlékeztető masszává eldolgozzuk a gépben.
- A keveréket egy tálba átkanalazzuk, körülbelül egy órán keresztül a hűtőben pihentetjük.
- Kiveszük a tálat a hűtőből, és a masszába keverjük a sütőport. Pingpong labda méretű golyókat formálunk – ha nem ragadnak össze rendesen, akkor némi (kb. 2 evőkanál) csicseriborsólisztet adunk a keverékhez. A golyókat a tenyerünk között pogácsává lehet nyomni (ha ezt a formát részesítjük előnyben).
- Bő olajat öntünk egy kis, mély serpenyőbe és felmelegítjük. Amikor forró, 5-6 falafelt, 2-3 percig, minden oldalon szép barnára sütünk.
- Szűrőkanállal egy papírtörölközővel bélelt tányérra kiszedjük őket.
- A sült morzsákat eltávolítjuk az olajból, majd feltöltjük az olajat (ha szükséges) és kisütjük a többi falafelt még 2-3 adagban.
- Langyosan vagy kihűlve tálaljuk humusszal vagy tahini szósszal.
Kapcsolatos receptek
Zest.hu