Azok számára ajánlom a vegán padlizsán falafel receptemet, akik szeretik az autentikus ízeket. Én maradék sült padlizsánt használtam hozzá, de ez könnyen és előre elkészíthető egy előmelegített sütőben vagy grillsütőn. Tálaljuk a falafel golyókat pita kenyérben, salátával és valami pikáns szósszal. Ideális családi / baráti összejövetelekre, vagy hétköznapi ebédre, vacsorára.
Hozzávalók
- 1 közepes padlizsán
- 200g száraz csicseriborsó, egy éjszakán át beáztatva
- 2 teáskanál őrölt kömény
- 2 teáskanál őrölt koriander
- 1 evőkanál tahini
- 2 gerezd fokhagyma, préselve
- 2 evőkanál apróra vágott friss petrezselyem vagy menta levél
- 2 evőkanál csicseriborsó liszt
- Só bors
- Olaj
Elkészítés
- A csicseriborsót egy nagy tál vízben egy éjszakán át áztatjuk, másnap lecsepegtetjük.
- A padlizsánt olívaolajjal bedörzsöljük és egy tepsibe tesszük. Egy előmelegített sütőben kb. 25 percig átsütjük, amíg puha lesz, majd hűlni hagyjuk. (Ezt napokkal korábban el lehet készíteni, utána hűtőszekrényben tároljuk a sült padlizsánt).
- A padlizsán héját lehúzzuk, eldobjuk.
- Egy nagy tálban elkeverjük a lecsepegtetett csicseriborsót, padlizsánt, fűszereket, tahinit, fűszernövényt, és csicseriborsólisztet. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk (adhatunk hozzá egy csipetnyi cayenne-t is).
- A keverék felét egy mixer robotgépben eldolgozzuk, amíg kuszkusz-szerű keveréket kapunk. Megismételjük a maradék csicseriborsós keverékkel.
- Alaposan eldolgozzuk a két keveréket. Lefedjük a tálat és 2 órán keresztül a hűtőben pihentetjük.
- Egy kicsi, mély serpenyőben olajat melegítünk. Az olaj mélységének kb. 3 cm-nek kell lennie. A masszából apró pogácsákat vagy golyókat formálunk, és kb 4-5-öt egyszere kisütünk a forró olajban kb 5 percig, miközben folyamatosan forgatjuk.
- Amikor a falafelek szép barnák, egy papírral bélelt tányéron lecsepegtetjük őket
- A többi golyót is kisütjük. Adjunk olajat a serpenyőbe, ha szükséges!
- Melegen vagy kihülve tálaljuk.
Kapcsolatos receptek
Zest.hu