A hagyományos falafel vegán és gluténmentes, így tökéletes ínyencség egészségtudatos és diétás étrendekben. Továbbá perfekt snack lehet bulikra, partikra is – és becsomagolható iskolai/munkahelyi ebédre, piknikre, kirándulásra. Ez a cukkinis falafel hagyományos módon készül, azaz nyers, beáztatott csicseriborsóval – így kívül ropogós, belül lágy lesz. Pita kenyérben, különböző salátákkal és szószokkal szokás tálalni.
Hozzávalók
- 1 kis cukkini
- 1 evőkanál só
- 2 csésze előre beáztatott száraz csicseriborsó
- 2 gerezd préselt fokhagyma
- 1 apróra vágott lilahagyma
- 2 teáskanál őrölt kömény
- 2 teáskanál őrölt koriander
- 1 evőkanál apróra vágott menta levél
- 2 evőkanál csicseriborsó liszt
- 1 teáskanál szódabikarbona
- Só, bors , olaj
Elkészítés
- Lereszeljük a cukkinit, hozzáadjuk a sót és 30 percig egy tésztaszűrőben pihentetjük, majd egy kanál segítségével kinyomkodjuk a nedvességet.
- A cukkinit egy nagy keverő edénybe szórjuk, majd hozzáadjuk a lecsepegtettet csicseriborsót. Hozzáadjuk a fűszereket, fokhagymát, hagymát, fűszernövényeket és a csicseriborsó lisztet. Sóval, borssal fűszerezzük. (Adhatunk hozzá egy csipetnyi cayenne-t). Összekeverjük.
- A keverék felét egy konyhai robotgépben eldolgozzuk. Akkor jó, amikor kuszkuszra hasonlító morzsát kapunk. Megismételjük a maradék keverékkel. A két keveréket jól összedolgozzuk, letakarjuk, és 2 órán át hűtőszekrényben pihentetjük.
- A szódabikarbónát a falafel keverékhez adjuk, és alaposan összegyúrjuk, majd apró (kb 3cm-es ) pogácsákat vagy golyókat formálunk, amiket egy tálcára helyezünk.
- Olajat forralunk egy kis, mély serpenyőben. Kb 4-5 falafelt kisütünk, kb 2-3 percig oldalanként, amíg aranybarna nem lesz. Papírtörölközőn lecsepegtetjük őket.
- Megismételjük a maradék falafel sütését, ha szükséges, öntünk a serpenyőbe még olajat.
- Melegen vagy szobahőmérsékleten tálaljuk.
Kapcsolatos receptek
Zest.hu